5 míst, kam bych se chtěla podívat - poprvé

11. září 2015 v 9:01 | Poppy |  cestování a budoucnost
Samozřejmě že je spousta míst, která bych chtěla skutečně vidět. U některých se mi to již podařilo, některé se zdají být téměř nedosažitelné. O snech, které jsem tu již v minulosti zmínila, se tu teď bavit nebudu. Ty už znáte, tak se pokusím vymyslet jiné, které by mne lákaly asi nejvíce.  1. Hora Fuji, Japonsko
Kdysi jsem patřila k těm japanofilům, kteří sledovali anime, četli mangu a učili se japonsky. Tehdy jsem do Japonska chtěla hrozně moc jet a poznat jejich naprosto odlišnou kulturu. Hltala jsem japonské reklamy (kdo někdy nějakou viděl, ví, jak jsou šílené), gejši, dokonce mám na zahradě vysazenou svou sakuru. Tato mánie mě už naštěstí přešla - nechápejte mě špatně, Japonsko bych si stále velice ráda celé projela, ale už to není taková ta nutkavá potřeba. Teď je to spíš čistá, cestovatelská zvědavost. Ale co mě na celém Japonsku nejvíce láká je právě hora Fuji. Ona je to tedy vlastně sopka. Dokonce mám její obrázek se zasněženým vrcholem na nástěnce. Přijde mi hrozně krásná, zajímavá a zasazená do úžasného prostředí. Ať tam přijedete v jakoukoliv roční dobu, vždy na ni budete mít úžasný výhled. Na jaře skrze rozkvetlé sakury, v Létě přes rýžová pole, na podzim v popředí s úžasně zbarvenými listy stromů a v zimě s několika metry sněhové přikrývky. Myslím si, že tenhle výhled určitě bude stát za to.


2. Abu Simbel, Egypt

Je to v podstatě jediná památka z "must see" listu v Egyptě, kterou jsem zatím nenavštívila. Pyramidy v Gíze, Sfingu, Údolí králů i Luxor mám již za sebou (to ale neznamená, že bych se tam klidně hned nejela podívat znovu) a tak jediné, co mi chybí, je právě Abu Simbel, který je trochu odstrčený od ostatních památek. Je to v podstatě chrám vytesaný z písku, který musel být rozřezán na kousky a přesunut o několik desítek kilometrů jinam jen proto, aby ho řeka Nil nezaplavila. Abych se přiznala, nevím nakolik je tato stavba vysoká, ale vždy jsem si ji představovala tak, že oproti ní budu jako mravenec a budu jen zírat na to, co všechno dokázali před tolika tisíci lety egypťáné postavit.


3. jeskynní malby v Lascaux, Francie

Je to asi jediná destinace v Evropě, která mě vyloženě láká (Eiffelovku nepočítám, ta mě sice taky láká, ale není to nic, nad čím by rozum zůstával stát). Přemýšlím, jaký to asi musí být pocit stát v oné jeskyni a dívat se na malby, které vznikly před tolika lety a přemýšlet, jací asi byli lidé, kteří je vytvořili. Je pravda, že tohle přání patří mezi ty lehčeji splnitelné, na druhou stranu se do Francie v nejbližší době nechystám (což se vlastně bohužel nedá říct ani o ostatních místech).


4. Machu Picchu, Peru

Tuto památku asi nikomu nemusím představovat. Kdo tvrdí, že nikdy neslintal nad fotkou z Machu Pichu, ten lže. Je to úžasné místo v horách, které bylo po tak dlouhou dobu dobře skryté a které poskytovalo útočiště velice zajímavému kmenu Inků. Člověk samozřejmě musí mít štěstí na počasí, protože když jedete přes půl světa, vyškrábete se nahoru a tam na vás čeká tak hustá mlha, že si nedohlídnete ani na konec nosu, celkem to naštve. Ale pokud je k vám příroda milostivá a mraky odfoukne, čeká vás nádherný výhled na obrovské město, které na vás doslova dýchá svou starobylou atmosféru. Jen těžko si představit, co všechno se tam v minulosti odehrálo. Ale být součástí této historie, i když jen na maličký okamžik, je jistě zážitek na celý život.


5. Tádž Mahal, Indie

Tohle místo se mi líbí z jednoho prostého důvodu - sultán jej nechal postavit pro svou milou. Představa, že pro mě někdo vytvoří něco tak nádherného je skutečně příjemná. Je to neuvěřitelně velký komplex. Je sice původně celý bílý, ale slyšela jsem, že se jeho barva mění dle denního počasí a toho, jak na něj svítí Slunce. Sedět před ním celý jeden den a sledovat to musí být úžasné. Nemluvě o tom, že kdybych už tedy byla v Indii, určitě bych se chtěla projet na slonovi. To je ale příběh na jiné vyprávění.


Možná se to nezdá, ale tento seznam jsem tvořila velice dlouho a hodně jsem se nad tím zamýšlela. Je skutečně těžké vybrat POUZE 5 nejoblíbenějších míst, když je jich tolik, které bych chtěla poznat a zažít. Teď si můžu jen zbožně přát, abych si tu za pár (desítek?) let mohla celý seznam odškrtnout a spokojeně si oddychnout, že jsem konečně viděla vše, co jsem vidět chtěla. Ačkoliv, je to vůbec možné?

Po chvilkové úvaze jsem se rozhodla, že vydám přinejmenším jedno další pokračování, protože se mi sem vážně všechny mé cestovatelské sny ani zdaleka nepodařilo nacpat a já se prostě nemůžu rozhodnout, co z toho bych chtěla vidět nejvíc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sim Sim | E-mail | Web | 11. září 2015 v 9:17 | Reagovat

Machu Picchu mě taky hrozně láká.. Ale nejvíce bych chtěla procestovat severní Evropu, Skandinávii. Hrozně mě láká ta krajina, vodopády a fjordy :)

2 Akim Akim | E-mail | Web | 11. září 2015 v 10:42 | Reagovat

Zajímavé, krásná místa. Moc ti přeji, aby se ti všechna tvá cestovatelská přání splnila. :-)

3 Poppy Poppy | E-mail | Web | 11. září 2015 v 10:46 | Reagovat

[1]: Určitě to musí být také moc krásné a cenově rozhodně dostupnější :D Tak třeba někdy napíšeš článěk o tom, jak jsi si splnila sen :)

[2]: Děkuji, své čtenáře o tom budu samozřejmě informovat ;)

4 Jana Jana | E-mail | Web | 12. září 2015 v 17:08 | Reagovat

Čoveče, proč máš u všeho 1.? A spolu asi pojedeme jen do Mexika (snad nepletu státy):D A máš pravdu, kdo nad pokladem Inků neslintal, ten lže :D

5 Poppy Poppy | E-mail | Web | 13. září 2015 v 21:32 | Reagovat

[4]: Máš pravdu, až budu při smyslech, čísla opravím. A není to Mexiko, ale Peru ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama