Nečekaný výlet

10. srpna 2015 v 9:46 | Poppy |  Cestování
Jistě si všichni moc dobře pamatujete, jak miluji Pálavu a její okolí. A včera jsem zase měla možnost ji navštívit - před pár dny se ozval kamarád, zda bychom s ním nechtěli jet na Nové mlýny. Já, ostuda největší, jsem si samozřejmě pojem Nové mlýny s Pálavou nedokázala spojit, ačkoliv jsem tento název již v minulosti slyšela, tak jsem se těšila, že alespoň uvidím nějaké nové místo.Už jsme pomalu vyráželi, když se kamarád rozpovídal o tom, že tam jsou vlastně dvě zříceniny a že ta vodní plocha, kterou tam postavili lidé, zaplavila jakousi vesnici (kamarád je Slovák). To už mi docvaklo a tak jsem se zeptala, zda myslí Mušovská jezera? Po jeho souhlasném kývnutí jsem radostí málem prorazila střechu auta (no co, aspoň bychom měli v tom horku kabriolet) a ačkoliv jsme teprve vyrazili z Brna, přilepila jsem se k okénku a s širokým úsměvem jsem nedočkavě vyhlížela ty pro mě tak známá panorámata.

Vzhledem k tomu, že celou Pálavu tam i zpět jsem naposledy prošla před nemocí (během a po nemoci jsem zvládla vždy jen část) a vzhledem k tomu, že všichni zúčastnění kromě mě byli namakaní sportovci, začala jsem se trochu bát, že je budu zdržovat a zkazím jim výlet. Nemluvě o tom, jaké bylo vedro - člověk má touhu vysvléct se i z kůže.

Šli jsme z Klentnice po červené (tedy přes nejvyšší bod) na Dívčí hrady a pak po modré (kolem těch krásných super skal) zpátky. Ta cesta na vrchol mi vážně dala hodně zabrat. Sice jsem zdržovala, ale myslím si že ne natolik, aby měli všichni členové výpravy chuť nechat mě napospas svému osudu, nebo ještě hůř nalákat mě ke kraji skály na výhled a pak do mě "omylem" šťouchnout. Jen škoda, že ačkoliv bylo tak jasno, okolí bylo zamlžené/zapařené/zasmogovatělé.

Každopádně i mě - takového znalce Pálavy - čekalo jedno velké překvapení. Zpřístupnili totiž přístup k tomu velkému vysílači na tom nejvyšším kopečku. Je to odbočka "jen" 200 metrů od hlavní trasy do pořádně prudkého kopce. Ale výhled je úžasný. Vidíte do celého okolí. Na Dukovany, Brno, do Rakouska... A navíc tam létali ti nejhezčí motýli, jaké jsem kdy u nás ve volné přírodě viděla.

Navíc se v okolí Pavlova staví nějaký nový archeologický park, tak jsem sama moc zvědavá, co z toho bude.

Nakonec jsme se vrátili k našemu autu v Klentnici a dohodli se, že na Sirotčí hrádek půjdeme příště (ostatně já ho navštívila před dvěma měsíci) a že místo toho raději půjdeme do Pasohlávek na koupaliště (takové to přírodní koupaliště hned vedle Aqualand Moravia - byl tam někdy někdo? Stojí to za návštěvu?).

Koupaliště bylo fajn, rozdávali tam sněhulky (takové ty bonbony) a měli tam kupu opravdového sněhu. Hygienické podmínky místních stravovacích zařízení byly sice poněkud v rozporu s tím, co by se líbilo inspektorům v ČOIce, ale v takovém vedru je člověk ochotný nějaké ty nedostatky přehlídnout, obzvlášť pokud se to týká zmrzliny.

Původně jsem myslela, že mám nějakou pěknou fotku z vršku od vysílače, ale na každé z nich je někdo vidět a v rámci zachování (alespoň částečné a prozatimní) anonymity bude tedy i tento článek bez fotek.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 11. srpna 2015 v 12:38 | Reagovat

Já jednou na Pálavě spala v noci ve skalním převisu... Byl to zážitek k nezaplacení! A teda máte všichni můj obdiv, já v tom vedru ležím s nohama v bazénu - víc jaksi nejde a piju cocacolu z plechovek :D Výhled mám tak akorát na dva tlusté sousedy, kvůli kterým se čas od času musím zakrýt (problém plavek, jak jsem ti psala) a dvě mrtvé kočky ve stínu :D

2 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 11. srpna 2015 v 22:22 | Reagovat

Byli jste v Café Fara?:)

3 Poppy Poppy | E-mail | Web | 11. srpna 2015 v 22:31 | Reagovat

[1]: jé ten převis Ti závidím :)

[2]: Přemlouvala jsem a přemlouvala, ale nechtělo se jim... Nojo, svou jednu povolenou letošní dávku jsem si vybrala už před dvěma měsícema. Ale stálo to za to! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama