Únik z reality je mým koníčkem

21. července 2015 v 19:41 | Poppy |  Něco o mně
Je to jedna z mých nejoblíbenějších činností, kterou ovšem na druhou stranu nemusím hrát každý večer. Dračí doupě jsem objevila kolem třinácti let. Tedy, abych to uvedla na pravou míru, nebylo to klasické DrD kde člověk hází kostkami a počítá si životy. Je to spíš open role play (ORP) - aneb vytvoříte si vlastní postavu a pomocí pána jeskyně tvoříte vlastní příběh. A ten příběh může být prakticky o čemkoliv.Na ORP se mi hrozně líbí, že můžu být kýmkoliv chci. Už jsem znuděná ze svého každodenního života a okolí? Není nic jednoduššího, než se změnit v gejšu v Japonsku před dvěma sty lety a prožít si za pomocí dalších hráčů její dobrodružství. Pokud je to pro vás stále až moc reálné, co takhle se přesunout o sto let dopředu a povraždit pár zombíků při zombie apokalypse? Pořád moc reálné? Tak se proměním v trpasličího válečníka, který se zrovna chystá se svou skupinkou zabít draka a uloupit jeho poklad.

Je to v podstatě dost podobné počítačovým hrám, jen to má tu výhodu, že nejste omezení naprosto ničím, jen svou fantazií. A pokud máte štěstí na dobré lidi v partě (občas je vážně těžké je najít), díky vašemu dobrodružství se na chvíli odprostíte od reality a zažijete něco, co v reálném světě zažít nemůžete.

Občas se vám může stát, že si při tolika letech hraní vytvoříte své alterego. Své ideální já, jací byste asi byli, kdyby jste si mohli vybrat ze všech možných možností. Jedna postava vám nakonec k srdci přiroste více, než ty ostatní. Něco takového se stalo i mě. Osud tomu tak chtěl (říkejte si tomu klidně náhoda, nebo to nazvěte jakkoliv, v co věříte), abych se ještě ve svých hracích začátcích setkala s jedním hráčem. Kdo by to byl řekl, že s ním více či méně pravidelně hraji ORP i po téměř deseti letech.

Je to hrozně zvláštní vztah. Na jednu stranu toho díky letitému hraní víme tak moc jeden o druhém co se týče osobnosti a způsobu přemýšlení. Na stranu druhou se vlastně vůbec neznáme. Nikdy jsme se neviděli, jen jsme si psali a poznávali jeden druhého skrze své alternativní postavy. Až vydáme společnou knížku o našem putování ve fantasy světě, dám vám vědět :)

Myslím si, že každý si ve svém životě zkusil alespoň v hlavě vytvořit nějaké své alternativní já, za které by chtěl alespoň na pár dní žít a vyzkoušet si, jaký má život. Výhodou vlastní mysli je, že nic není nemožné.

Zajímalo by mě, jestli jste i vy někdy zkoušeli hrát ať už DrD či ORP, zda vás to baví a třeba se i můžeme někdy domluvit na možnosti, že si v budoucnu zahrajeme spolu :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 21. července 2015 v 21:24 | Reagovat

Prej pokud jsi dobré "DMko", tak si to můj přítel dá taky - já bych to zkusit chtěla :)

2 Poppy Poppy | Web | 21. července 2015 v 21:34 | Reagovat

[1]: Nejsem... :D Poprvé jsem to zkoušla a dopadlo to katastrofálně, teď to zkouším podruhé, ale jsem teprve v začátcích a vyvinout se to tedy může všelijak.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama