Pálava a Cafe Fara

3. července 2015 v 11:19 | Poppy |  Cestování
Mým nejoblíbenějším místem v celé České republice je jednoznačně Pálava. Snad už od nepaměti tam pravidelně alespoň jednou do roka na začátku prázdnin zavítám. Ani letošek nebyl výjimkou.

Určitě spousta z vás zná i vyhlášenou kavárnu v Klentnici - Cafe Fara. Chodím do ní každičký rok už od doby, kdy otevřela poprvé (mám za to, že to bylo kolem roku 2009 - tudíž už minimálně šest návštěv jsem jí věnovala). Je to moje nejvíc nejlepčí místo a není lepší odměny po prochozeném dni, než dát si u nich nějakou dobrotu. Vzhledem k jejich cenové relaci a tomu, že jsem stále ještě chudý student (teď už jen chudý absolvent), jsme si vždycky dávali jen nějakou drobnost, prostě jen z toho potěšení být na tak nádherném místě a ochutnat něco z jejich výborných domácích pokrmů či limonád.
Letošek byl ovšem jiný. Za odměnu za úspěšně složené státnice jsem si mohla vybrat cokoliv jsem chtěla a pořádně se nadlábnout. Splněný sen! Doteď jsem znala jen jejich domácí limonády, kávu (kterou normálně nepiju, ale kdo by tam odolal) a zmrzlinový pohár. A teď jsem si mohla dát cokoliv! Ne že by tedy měli nějaký nepřeberný výběr, mají jen 3-4 hlavní chody (měnící se dle toho, co zrovna místní zahrádka vyprodukovala), polévku a předkrm. Plus samozřejmě zákusky, zmrzlinky, limonádky a kávičky. Nakonec jsem skončila u dvou džbánů domácí limonády, hlavního chodu a zákusku.
Samozřejmě, že všechno bylo výborné, čerstvé, chutné, skvělé a krásně vypadající :) ne nadarmo se říká, že člověk jí i očima. Příští rok se na návštěvu těším zase!

Cafe Fara by ovšem nebyla tak úžasná, skvělá a dokonalá, kdyby nebyla v tom prostředí, ve kterém je. Myslím si, že Pálava je srdcovka pro spousty lidí. Má zajímavou historii, místa, přírodu, jsou tam kopce, zříceniny, jezera (i když technicky vzato jsou to rybníky), jeskyně, kostely, zámek, víno... No prostě všechno, co bych si představila pod pojmem "ideální dovolená" Mým snem je mít tam chatu a trávit tam podstatnou část roku. Přijde mi, že místo, jako je Pálava, se snad ani nedá okoukat. Pokaždé, když se k ní blížíme, ji nedočkavě vyhlížím a jásám jako malé dítě, když ji zase po roce znovu uvidím.

Jestli se někdy vdám, chtěla bych tam. Ačkoliv se vdávat ještě nechci, stejně mám celou svou svatbu dopodrobna naplánovanou. Asi jako většina žen či dívek. Chci mít bílé krajkové šaty jen kousíček pod kolena, ramena i výstřih decentně zakryté ale paže a ruce holé. Na nohách bílé balerínky (už teď vidím, jak dopadnou v tom přírodním prostředí), ve vlasech kopretiny a kytici taky z kopretin. Svatba by byla u Sirotčího hrádku a stejně tak i svatební fotografie. Nejradši bych byla, abych tam byla já, můj nastávající, dva svědci a oddávající. A konec. Žádní nespokojení příbuzní, žádná rodina, nic. Jen my dva a další tři nezbytní lidé k uzavření právoplatného manželství. Svatební dort by byl čokoládový, protože čokoláda je nejlepší, pokrytý bílým fondánem s bílými kopretinami. Ideálně při západu Slunce. A pak se s mužem zavrtat do pokojíku, který je u Cafe Fara, otevřít si dobrou sklenku vína a v klidu a soukromí se nadlábnout nějakou super večeří.

Ale sny jen málokdy dopadají tak, jak si je člověk vysní. No, uvidíme :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 5. července 2015 v 19:48 | Reagovat

Tedy... Na svatby jsem zanevřela, ale co jezdíme po hradech a zámcích, tak zatím u mne vede svatba na zámku ve Slavkově :) A šaty jako princezna - i střevíčky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama