Holčičí jízda

13. července 2015 v 10:22 | Poppy |  Cestování
Tak jsem se vrátila z třídenní dovolenky. V rámci utužování mateřsko-dcero-sesterských vztahů jsme mamka, sestra a já jely na třídenní dovolenou na mamčinu chatu pár desítek kilometrů od Brna. Mamka mě po práci vyzvedla a mohly jsme vyrazit. Moc jsem se na ty tři dny těšila, protože přeci jen jsem z mateřského hnízda vylítla teprve před rokem a člověku se občas zasteskne po těch lidech, které předtím vídal denně.

Hned první zastávka našeho holčičího výletu byla speciálně kvůli mně - a líbila se mi strašně MOC! Jely jsme se podívat na mé vysněné místo, kde bych jednou ideálně chtěla pracovat - do věznice Rapotice. Samozřejmě, že dovnitř jsme se nedostaly, ale i z venku jsem pomalu slintala a nechtěla jsem odjet. Vzhledem k tomu, že se ale na silnici podél celého areálu nesmělo zastavovat, musely jsme za chvíli vyrazit. Už taky proto, že se k vězeňským zamřížovaným oknům hrnulo stále více a více odsouzených. Komplex je to obrovský, úžasný a už se hrozně těším až tam jednou půjdu za účelem pracovního pohovoru.


Bohužel jsme se musely vydat dál. Navíc sestra není takový magor jako já a všech těchto lidí na hraně společnosti se hrozně bojí (je to samozřejmě i tím, že je zatím relativně malá). Takže tam celou dobu byla vyděšená, že nám do auta vleze nějaký vrah.Zanedlouho jsme už dorazily na místo určení. Já na mamčině chatce byla poprvé, tak jsem si ji musela celou obhlídnout a prozkoumat. Sotva jsme si vybalily, šly jsme na obhlídku do okolí. Kousek odtam je v lese takové hezké místo, kde se dají chytat ryby. A tak jsme se sestrou házely žabky. Ne, že by nám to moc šlo. Cestou zpátky jsme u chalupy našly kočku, která tam už od koťátka chodí a tenhle rok měla vlastní koťátka. Kočka se jmenuje Mikeš, ačkoliv je to ona. A já, jakožto zapřísáhlý odpůrce koček, jsem podlehla. Prvně jsem si hrála s koťatama (má čtyři) a nakonec i s Mikešem, protože se ke mě sama tulila. Porušila jsem tím tak všechny svá pravidla co se týká cizích a hlavně venku žijících koček. Nevím proč, ale mám z nich prostě nepříjemný pocit (ne že by z těch domácích byl nějaký lepší).


Večer jsme pak udělali normální opékačku, kdy se k nám připojil jeden vesnický kluk - sestřin kamarád. Doteď nevím, jestli toho víc snědla kočka a nebo my. V noci jsme si pak ještě dlouho povídaly v posteli a hodně jsme se nasmály.

Další den jsme si udělaly výlet do blízkého města na židovský hřbitov a tak různě po zajímavostech v okolí. A tam se začala projevovat segřina puberta (je jí 11 let). Na hřbitově se samozřejmě bála (a já ho tak moc miluju, jak jsem psala tady) a později pak začala být nesnesitelně protivná.


Našly jsme krásnou cukrárnu, v podobném stylu jak Cafe Fara na Pálavě - taky vše domácí, poctivé a moc dobré - ale sestra si prostě z trucu nic dát nechtěla a pak kvůli tomu byla ještě víc naštvaná. Prostě puberťák :D Já si dala super okurkovou limonádu, která vypadala i chutnala úžasně.


Taky jsme pily převážně Zdravotní Osvěžující Nápoj = ZONku, protože se v tom městě vyrábí a mají ji tam extra levnou. Při cestě zpátky jsme se stavily ještě na rozhlednu, která ovšem už byla zavřená. Večer jsme hrály karty, ale s tou malou protivou se to dlouho nedalo.

Následující (a poslední) den, se její nálada o moc nezlepšila. Měly jsme ale jen odpočinkový program a to projet se na parníku po přehradě. Sestra byla tak na zabití, že jsem přemýšlela nad sto způsobama, jak ji hodit přes palubu - ať už úplně nenápadně, aby si toho nikdo nevšiml, nebo se vší parádou, ať je to pořádná podívaná. Možná nakonec i vydám knihu "100 způsobů, jak hodit svou mladší sestru přes palubu"

No, a pak už pomalu nastal čas trochu poklidit chatu, rozloučit se s koťatama a odjet zase do reality. Víkend to byl super, ale už se nemůžu dočkat, až sestra z té puberty vyroste.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 13. července 2015 v 11:25 | Reagovat

Knížku si přečtu, ségře jsou 4 a někdy to stojí za to :D A ZONka je nejvíc! Jsem kvůli té fotce dostala chuť na zákusek :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama