Poslední den

9. března 2015 v 11:39 | Poppy |  Istanbul
Takže zítra už je to tady. Mám nakoupeno, seznam míst je udělaný, dokonce jsem si i vypsala všechny základní turecká jídla, abych věděla co že to vlastně jím. Zítra vstávám nekřesťansky brzy, ale co by člověk pro trochu toho cestování a dobrodružství neobětoval, že? Teď jen zbývá všechno si zabalit, desetkrát zkontrolovat, že to opravdu mám (ale co je důležitější než pas a letenka, ne?) a jít brzy spát, protože zítra mě čeká dlouhý den.
Koupila jsem si takové menší rozkládací mapky většiny Istanbulu, takže už ji mám poměrně dost poškrtanou, když si vždycky vyznačím, kde je která konkrétní památka. Ale po nastudování mapy mě celkem děsí, jak se tam vůbec vyznám. Ze začátku mi to nepřipadalo, ale když jsem to zkoumala podrobněji, je tam asi milion cestiček, které se navzájem proplétají. A jak mám v té změti najít všechny ty památky a muzea?
Když už jsme u památek a mého seznamu, vyšlo mi, že na šest dní jsem si naplánovala kolem 70 míst, které bych chtěla navštívit. Už teď nestíhám! A vážně nevím, které té památky bych se měla zbavit, když chci vidět všechny. Kdosi mi říkal, že týden je dlouhá doba, že po dvou dnech se už budu nudit. Mě ale přijde, že na prozkoumání všech hlavních bodů města by mi stačil tak možná měsíc. V průměru to vychází tak kolem 11-12 památek za den. Vzhledem k tomu, že takový palác Topkapi se prý prochází polovinu dne, tak vážně nevím, jak to stihnu. Škoda, že přes noc mají zavřeno, jinak bych asi odmítala spát a chodila jen od zajímavýho místa k jinýmu :D
Celej dnešní den si říkám "zítra touhle dobou už budu tam a tam..". Hlavně doufám, že si celou tu cestu zapamatuju a že večer budu mít sílu to všechno sepsat, ať už jen pro sebe, nebo tady na blog. No uvidíme, zítra to bude všechno zajímavé a když to klapne, už večer uvidím Istanbul! Je to skoro neskutečné, že to tak rychle uteklo a bude to už zítra!
No, já se jdu balit. Držte mi pěsti!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama