Neobvyklé cestovatelské sny

27. února 2015 v 10:59 | Poppy |  cestování a budoucnost
V předchozím příspěvku jsem psala, že mám poněkud neobvyklé cestovatelské sny. Pokusím se je proto v tomto článku trochu přiblížit.

Jeden takový menší výlet už jsem si splnila - chtěla jsem se podívat do Auschwitz a Birkenau. Pravda, to není tak neobvyklé, ale zapadá to i k mým dalším přáním. Je to zajímavé historické místo, u kterého je podle mě důležité, aby bylo i nadále zachováno a připomínalo tak ne zas tak vzdálenou hrůznou minulost, kterou si myslím spousta mladých lidí (včetně mě) nemůže pořádně pochopit. Jen těžko se chápou hrůzy, které se tam za druhé světové války odehrávaly a můžeme jen doufat, že se něco podobného v budoucnu nebude opakovat. Z některých pohledů tam opravdu mrazí. Na mě osobně asi nejvíce dýchla atmosféra spalovacích pecí, když si člověk představí, kolik lidí tam bylo zpopelněno... No, každopádně na to, jak relativně blízko takovou historickou připomínku máme, tak si myslím, že jednodenní výlet tam se určitě vyplatí.
Dalším mým - tentokrát už (zatím) nesplněným snem - je podívat se na Černobylské město duchů. Ta atmosféra, která tam na vás dýchá musí být nezapomenutelná. Bohužel to však díky současné situaci není možné. Ale doufám, že jednou to místo navštívím a podívám se, jak to tam na začátku 80. let vypadalo.


A posledním mým menším cílem je zajít do Moskvy podívat se na soudruha Lenina, než se nám úplně rozpadne. Protože pokud jsou mé informace správné, nepodařilo se jim ho kvalitně nabalzámovat a tak je chudák každým rokem stále více a více rozpadlý a když je tu přeci ta možnost, vidět takového "velikána" své doby, proč se jí nepokusit využít? Už jako malou mě fascinovaly mumie a jednu dobu jsem prohlašovala, že až umřu, chci být taky mumifikovaná. Tak proč se nepodívat na relativně čerstvý pokus toto řemeslo více či méně obnovit?


Vidíte? Teď si o mě určitě myslíte, jak jsem ujetá a zvrácená. Možná, že jsem, ale nedělám to kvůli nějakému podivnému potěšení. Jen chci vidět zajímavé věci z historie, na které spousta lidí už zapomněla, ačkoliv to nebylo tak dávno a které významně ovlivnily svou dobu. Kdo říká, že všechny zajímavé historické věci musí být několik tisíciletí staré?

Samozřejmě mám další přání, kam vyrazit a na co se podívat. Tyhle dva jsou ale takové nejaktuálnější a chtěla bych si je splnit, jakmile to bude možné (protože přiznejme si - jak dlouho může ještě soudruh Lenin vydržet?).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama