Hřbitovy

28. února 2015 v 10:09 | Poppy |  Kam vyrazit aneb má oblíbená místa
Asi jsem se vás rozhodla přesvědčit o své divnosti, jinak si nedokážu představit, proč mám touhu napsat článek zrovna o takovémto tématu.

Mým oblíbeným místem na procházku jsou hřbitovy. Ne kvůli své morbidnosti (stejně věřím tomu, že jakmile člověk umře, stane se z jeho těla jen jakási "nedůležitá" schránka), ale kvůli možnosti poznat tak místo, kde se zrovna nacházím. Ze hřbitovů toho jde o místě, ve kterém jsou, hrozně moc vyčíst. Jsou upravené nebo zanedbané? Jaká náboženská symbolika je na nich nejčastěji znázorněna? Jaké měli lidé tehdy pohřební rituály? Jak staré jsou hroby? Na co ti lidé asi umřeli? A v kolika letech? Nejradši ze všeho však mám staré dobové fotografie na náhrobcích.
Každý hřbitov ve mě vyvolává tisíce otázek o historii celého místa a hlavně o jeho obyvatelích. Navíc na hřbitovech většinou bývá příjemné ticho oproti rušnu velkoměsta, lidé (ti živí) se zde také chovají více uctivě a méně vystresovaně a člověk tak má možnost nerušeně přejímat o životě, vesmíru a vůbec.

Navíc ve většině případů je zde také spousta zeleně a sem tam se tu najde i lavička pro znavené cestovatele.


Trochu se to tedy bije s mou povahou největšího strašpytla, ale co by člověk pro objevování té trochy neznáma neudělal, že? :) Ne že bych věřila, že se na mě najednou odevšud vyřítí zombíci, ale ačkoliv se to trochu stydím přiznat, trochu (vlastně trochu víc) se bojím duchů... Ano, jako malé děcko, ale jedna osobní zkušenost mě osobně o tom, že duchové nějakým způsobem existují, přesvědčila. A teď tak trochu závidím všem, kteří se nebojí jít v noci na záchod, protože by náhodou mohli na nějakýho toho ducha narazit... :D


No, abych to zakončila nějak optimisticky... (sakra, teď mě zrovna nic nenapadá)... Myslím, že pohled na večerní hřbitov ozářenej milionem svíček je prostě zážitek sám o sobě :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama